Wiele banków obecnie reklamuje swoje oferty kredytowe jako kredyty na miarę. Powodem jest to, że często klient ma wiele możliwości wyboru, decydując się na zaciągniecie takiego zobowiązania.

Banki doskonale wiedzą o tym, że konkurencja jest coraz większa a klienci z tego korzystają. zanim podejmą decyzję porównują wiele ofert na kredyty aby wybrać jak najbardziej dopasowane do swoich oczekiwań. Dlatego w wielu propozycjach klienci mają do wyboru kilka wersji, aby móc je dostosować jak najlepiej do swoich wymagań. Takie propozycje są chętnie wybierane przez klientów, mogą bowiem oni dopasować na przykład wysokość raty miesięcznej do możliwości swojego domowego budżetu. Oczywiście możliwości jest wiele, banki coraz częściej proponują klientom opcje dodatkowe, jak na przykład wakacje kredytowe. Bywa że zainteresowane kredytem osoby mają ich kilka do wyboru, aby wyszukać najlepiej dopasowane do swoich potrzeb i możliwości.

Ponadto wiele banków nie ustawia sztywnych terminów na przykład jak mowa o czasie spłaty zobowiązania. Klienci najczęściej mogą swobodnie wybierać tak okres, który im najbardziej odpowiada. Co więcej, coraz częściej także mogą wybierać dzień spłaty zobowiązania, aby był on dla nich jak najbardziej korzystny. Obecnie banki proponują możliwość dopasowania kredytów w wielu aspektach, aby klienci mogli niejako „uszyć go na miarę”. Wyszukanie ciekawych ofert również jest obecnie znacznie łatwiejsze, klienci nie muszą bowiem poświęcać czasu na to, żeby sprawdzać szczegóły ofert w placówkach banków. Wystarczy że interesujących ich wiadomości poszukają w Internecie, bez problemu również mogą je tam porównać, aby dzięki temu jak najlepiej wybrać ciekawy kredyt. W tym celu można korzystać nie tylko z wiadomości dostępnych na stronach banków, ale również z wyszukiwarek kredytów czy kalkulatorów kredytu. Takie narzędzia pozwalają przede wszystkim bardzo szybko znaleźć odpowiednie oferty, a ponadto porównać je z innymi. Coraz częściej banki także umożliwiają zaciąganie kredytów online, co sprawia że są one dostępne znacznie szybciej i łatwiej. Często oferty na takie kredyty mają niższe oprocentowanie, banki bowiem w ten właśnie sposób chcą zachęcać klientów do korzystania z takich możliwości.